مبلمان و سرویس چوب

نحوه چیدمان مبل چستر (40 مدل و ایده)

چیدمان مبل چستر یا چسترفیلد و نحوه اجرای آن برای بسیاری از افراد جای سوال دارد. این نوع مبل به عنوان یکی از مشهورترین نوع مبلمان در جهان شناخته می شود. معمولا مبلمان را با توجه به دکوراسیون انتخاب کرده و بر اساس معیارهای مختلفی به چینش آن در خانه می پردازند. این نوع مبل می تواند هم در فضای رسمی و نیمه رسمی و هم در فضای غیر رسمی (مثل اتاق نشیمن) جای گیرد. برای آشنایی بیشتر با سبک های مختلف چیدمان مبل های چسترفیلد همراه مجله مبلمان دکو نیوز باشید.

نحوه چیدن مبل چستر

چیدمان مبل چستر در خانه

اگر قصد خرید مبل چستر برای منزل خود را دارید بهتر است اول مشخص کنید که می خواهید مبل را در چه فضایی به کار ببرید و چیدمان مبل چستر در خانه قرار است در چه دکوراسیونی انجام شود. یکی از مهمترین ویژگی های مبل چستر لمسه کاری های آن در قسمت پشتی است. این نوع مبلمان به خودی خود زیباست اما چیزی که زیبایی های آن را بیشتر می کند، چینش های خاص است.

نحوه چیدمان مبل چسترفیلد
مبل چستر فیلد در ظرفیت ها و انواع مختلفی تولید می شود. برای مثال در شکل دو کاناپه سه نفره و یک مبل تک نفره یا یک کاناپه سه نفره و و یک کاناپه دو نفره و دو مبل تک نفره. معمول ترین و بهترین حالتی که برای این مبل در منزل استفاده از کاناپه سه نرده در مرکز اتاق و چینش دیگر مبل ها به دور آن می باشد.

  60 مدل میز چای و قهوه خوری چوبی، مدرن و شیک

نحوه چیدن مبل چسترفیلد

چیدمان مبل چستر در خانه کوچک

اگر متراژ منزل شما پایین است و می خواهید از چیدمان مبل چستر فیلد در خانه کوچک استفاده کنید، بهترین کار خرید نیم ست است. این نیم ست دارای یک کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره است. استفاده از نیم ست افزون بر اشغال فضای کمتر، از شلوغ شدن محیط منزل نیز جلوگیری می کند. معمولا استفاده از مبلمان چستر برای فضاهایی با متراژ پایین توصیه نمی شود به دلیل اینکه لازم است در بین مبل ها فضایی برای رفت و آمد قرار بگیرد. اگر از این مبل برای فضای کوچک استفاده کرده اید، فراموش نکنید که رنگ های روشن آن را به کار ببرید. ضمنا برای فضای کوچک می توانید از چسترهای قایقی استفاده نمایید.

چیدمان مبل چستر در خانه کوچک

چیدمان مبل چستر قایقی

مبل چستر از نوع قایقی در مقابل چستر کلاسیک قرار دارد. ابعاد کوچک و جمع و جور تری دارد و برای ساختمان های کوچک مناسب است. دسته های این نوع مبل کوچک و کم حجم شده است. به همین دلیل است که می توانید در خانه هایی با متراژ کوچکتر نیز از آن استفاده نمایید. می توانید چستر قایقی را به شکل نیم ست نیز خریداری نمایید، اما معمولا به شکل دو کاناپه 2و3 نفره و دو مبل تک استفاده می شود. نیم ست به معنای یک کاناپه سه نفره و دو مبل تک نفره است. این مبل ها را قرینه و روبروی هم و در فاصله نزدیک با یکدیگر قرار دهید. استفاده از کوسن های رنگی رنگی برای چستر قایقی را فراموش نکنید.

چیدمان مبل چستر قایقی

چیدمان مبل چستر کلاسیک

چسترهای کلاسیک به دلیل ابعادی که دارند بیشتر مناسب خانه های بزرگ هستند. می توانید از مبل چستر کلاسیک با روکش چرمی برای دکوراسیون کلاسیک استفاده نمایید. برای دکوراسیون های اشرافی بهتر است از روکش های مخملی استفاده نمایید. استفاده از لوازم دکوری تجملاتی و جلو مبلی هایی با ترکیب سنگ و فلز را فراموش نکنید. با استفاده از یک مبل سه نفره درمرکز فضا از آن به عنوان جدا کننده استفاده نمایید و در اطراف آن مبل های کوچکتر را قرار دید.

  50 مدل میز کنسول مدرن،ساده،چوبی،استیل آینه دار و بدون آینه

چیدمان مبل چستر کلاسیک

طرز چیدمان مبل چستر با توجه به نوع روکش

نوع پارچه و جنس روکش مبل چستر بسیار اهمیت دارد. مبل های چستر را می توانید با دو نوع روکش چرم و پارچه ای سفارش دهید. اگر چرم را انتخاب می کنید باید بدانید که این روکش مناسب دکوراسیون های مدرن است که چوب و فلز از المان های مهم آن محسوب می شوند. همچنین چرم نشانی از دنیای صنعتی است. شاید مبل های روکش مخملی شما را به یاد بعضی خانه های اشرافی و سلطنتی بیاندازد، اما روکش مخملی نیز جذابیت های خوبی دارد. می توانید از روکش مخملی در رنگ های روشن مثل آبی و سبز روشن برای نشیمن خانه خود استفاده نمایید.

چیدمان مبل چستر چرمی

چیدمان مبل چستر مخمل
ایده هایی برای نحوه چیدن مبل چسترفیلد

چستر یک مدل مبل همه پسند است و در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ از ادارات گرفته تا نشیمن خانه های شخصی. متناسب با هر فضا باید از یک سبک چینش و الگوهای متفاوت استفاده کرد. جلوه چینش مبل ها را می توانید با میزهای مختلف و وسایل متنوع بیشتر کنید.

نحوه چیدمان مبل چستر به شکل مربعی

می توانید مبلمان خود را به شکل مربعی بچینید. برای مثال تلویزیون در مرکز قرار بگیرد و سایر مبل ها روبرو و در اطراف آن جای بگیرند. به این شکل که یک کاناپه سه نفره را دقیقا در مقابل تلویزیون قرار داده و کاناپه 2 نفره را در یک زاویه 90 درجه بین تلویزیون و کاناپه قبلی قرار دهید. این مدل چینش بسیار پرطرفدار است. می توانید آن را در اطراف شومینه یا هر قسمت کانونی دیگری قرار دهید.

نحوه چیدمان مبل چستر به شکل مربعی

مدل چیدمان مبل چستر به صورت دایره

چیدمان این نوع مبل به صورت دایره زیاد مرسوم نیست. دلیل آن هم به ابعاد و شکل مبل ارتباط دارد. اما بعضی از مبل های چستر انحنا دارند و می توان از آنها در چینش گرد استفاده کرد. این موضوع می تواند باعث تنوع و ایجاد تفاوت در معماری منزل شما گردد.

  کامل ترین راهنمای خرید مبلمان منزل

مدل چیدمان مبل چستر به صورت دایره

چیدمان مبل چستر در مرکز

قسمت پشت بدنه این مبل نیز مثل قسمت روبروی آن زیبا و جذاب است. بنابراین نگرانی بابت قرار دادن مبل در مرکز فضا نخواهید داشت. اگر فضای کافی در اختیار دارید می توانید این نوع چینش را امتحان کنید. اگر پذیرایی شما آنقدر بزرگ است که می توانید چیدمان مبل 8 نفره چستر را در دو دست کنار هم داشته باشید همه چیز جذاب تر می شود.

چیدمان مبل چستر در مرکز

رعایت تقارن در چینش مبلمان چستر

چشم افراد به دنبال پیدا کردن تقارن ها است. چیدمان مبلمان چسترفیلد به شکل متقارن بسیار جذاب و تماشایی خواهد بود. برای مثال قرار دادن دو کاناپه در روبروی هم می تواند ایده خوبی برای یک مهمانی نیمه رسمی و برقراری بیشتر تعاملات اجتماعی باشد. یک میز بزرگ در وسط باعث جذابیت بیشتر این نوع چینش می شود.

رعایت تقارن در چینش مبلمان چستر

اهمیت رنگ در چیدمان مبل چسترفیلد

از هر نوع روش چیدن مبل که استفاده می کنید، بخاطر داشته باشید که تطابق رنگ ها حفظ شوند. صندلی ها را در رنگ ها و پارچه های مبلی مختلفی انتخاب کند تا دیگر فضای اتاق از حالت یکسان بودن خارج شود. می توانید از رنگ یکسان با مبل برای دیوار استفاده کنید و یا حتی می توانید یک رنگ مکمل برای آن برگزینید. اگر هدف چیدمان مبل چستر فیلد برای فضای عمومی می باشد، می توانید از رنگ خاکستری استفاده نمایید.

رنگ در چیدمان مبل چسترفیلد

چیدمان مبلمان چستر در گوشه

این یک گزینه مدرن محسوب می شود و باعث می شود تا حداکثر استفاده را در فضا داشته باشید. منحنی های موجود در این مبل را در وسایل دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال استفاده از صندلی های کنار مبل به صورت خمیده جالب است. یک لوستر براق و بزرگ می تواند زیبایی های این چیدمان را بیشتر نمایان کند.

چیدمان مبل چستر در گوشه

چیدن مبل چستر در گوشه

عکس و مدل چیدمان مبل چستر
عکس چیدمان مبل چستر رنگی

عکس چیدمان مبل چستر ساده

عکس جدید چیدمان مبل چستر

مدل جدید چیدن مبل چستر

چیدمان مبل چستر در خانه بزرگ

طرح چیدمان مبل چستر در خانه

طرح چیدمان مبل چستر چرم

طرح چیدمان مبل چستر در منزل

ایده چیدمان مبل چستر

ایده چیدن مبل چسترفیلدطرح چیدن مبل چستر در خانه کوچک

طرح چیدن مبل چستر خانه کوچک

طرح چیدن مبل چستر در خانه مدرن

عکس چیدن مبل چستر ساده

عکس چیدمان مبل چرم چستر

عکس تزئین خانه با مبل چستر

چطور مبل چستر را بپچینیم

چیدمان مبل چستر فیلد مدرن

 

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. چقدر خوبه که برای تمام خونه ها کوچیک و بزرگ چیدمان گذاشتید مرسی از مطلب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا