تبلیغات

پرکاربردترین رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی چیست؟

قطعاً شما در انتخاب دیوارپوش و صفحه کابینت برای آشپزخانه ی خود، به غیر از متریال و هزینه، مهم ترین چیزی که باید به آن توجه کنید، رنگ و طرح صفحه کابینت است.
باید طرحی را انتخاب کنید که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون شما داشته باشد.
همچنین، نکته ی قابل توجه پس از رنگ و طرح کابینت ها انتخاب پرکاربردترین و بهترین رنگ صفحه کابینت و بین کابینتی است، به همان اندازه که خود کابینت ها و ترکیب رنگ آن ها مهم اند، صفحه ی رویی و پشتی آن ها نیزبه چشم میاید و مهم است.
حال برای داشتن یک ترکیب ایده آل و دکوراسیون حرفه ای و مدرن، باید چه انتخابی برای صفحه کابینت خود داشته باشیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با مواردی که باید به آن ها توجه داشته باشید، آشنا کنیم.

1- صفحه کابینت سفید:

صفحه کابینت سفید

یکی از رایج ترین و پرطرفدار ترین صفحات آشپزخانه سنگ ها یا صفحات سنگ مصنوعی مانند کوارتز و کورین یا مارمونایت هستند، که در رنگ های سفید خالص یا صدفی و یا سفید با رگه های ملایم و دانه های ریز نقش که به آن اضافه شده وجود دارند. صفحات کابینت با رنگ سفید، با اینکه از دیر باز در دکوراسیون منازل استفاده میشدند، هنوز هم در دنیای مد، حرف اول را میزنند و همیشه پر طرفدار و محبوب بوده اند. مخصوصاً امروزه که با وجود پا گذاشتن سنگ های مصنوعی به عرصه ی دکوراسیون، این محبوبیت با تنوعی که این متریال برای مشتریان رقم میزند، دو چندان شده است.
رنگ سفید برای صفحه کابینت، انتخاب زیرکانه ای برای تمیز تر و مرتب دیده شدن آشپزخانه شماست.

صفحات سفید با رگه های ملایم یا دانه های ریز برای شما مناسب است اگر:

 • یک فضای سنتی دارید.
 • میخواهید فضا بزرگ و درخشان به نظر برسد.
 • میخواهید رنگ صفحه کابینت سفید باشد در عین حال لکه ها را نشان ندهد.

اگر انتخاب شما این رنگ باشد، ما محصولات جدید spl را با اطمینان به شما معرفی میکنیم.

رنگ سفید برای صفحه کابینت شما مناسب است اگر:

 • شما سبک مدرنیته را دوست دارید.
 • فضای کوچکی دارید و میخواهید تا جایی که ممکن است بزرگ به نظر برسد و دلباز باشد.
 • به ترکیب های متضاد، مثل سفید با دیگر رنگ ها علاقه دارید.

2- صفحه کابینت سیاه یا تیره رنگ

صفحه کابینت سیاه یا تیره رنگ

صفحات سیاه روی کابینت های تیره، ممکن است در برخی موقعیت ها بسیار قدیمی و دلگیر به چشم بیایند و ممکن است در برخی مواقع، با دیگر وسایل کاملاً هارمونی داشته باشند. اگر شما کابینت یا قفسه های تیره رنگ دارید، کانترتاپ(جزیره) تیره برای شما مناسب خواهد بود. اگر میخواهید پالتی از رنگ های تیره داشته باشید به منابع زیادی از نور طبیعی یا لامپ و لوستر اضافی، نیاز دارید. این باعث می شود فضایی کلاسیک به جای فضای غار مانند داشته باشید.
دقت داشته باشید که زیاد جالب نیست که فقط از عنصر سیاه در طراحی تان استفاده کنید. زیرا ممکن است مانند یک اتاق تاریک و متروک و غار مانند، به نظر برسد. بنابراین لازم است چند قسمت از فضا را رنگ های متضاد کار کنید.

صفحه کابینت سیاه و تیره برای شما مناسب است اگر:

 • کابینت های تیره دارید و میخواهید رنگ کانترتاپ یا اپن، با آن ترکیب شود.
 • کابینت های رنگارنگ و سرگرم کننده دارید و می خواهید رنگ ها بدرخشند.
 • قصد داشته باشید که یک طرح سیاه و سفید کلاسیک داشته باشید.

با توجه به انتخاب کلاسیک شما عزیزان، در این قسمت میتوانیم به شما صفحه کابینت مارمونایت و رنگ بندی های آن را معرفی کنیم.

3- صفحه کابینت با رنگ های طوسی تیره و روشن

صفحه کابینت با رنگ های طوسی تیره و روشن

صفحات خاکستری یا دیگر رنگ های نود و ملایم کلاسیک، مانند قهوه ای مایل به کرم و طوسی تیره و روشن، از رنگ هایی با خنثی گری ملایم هستند.
سنگ خاکستری ملایم، به نظر می رسد که شبیه به بتن است. این یک مزیت است زیرا لکه ها را نشان نمیدهد و همچنان با وجود داشتن لک، تمیز به نظر می رسد. اگر شما معمولاً یک فضای شلوغ و سامان نیافته ای دارید و دوست دارید همه چیز یکپارچه و منظم به نظر برسد، صفحه کابینت با رنگ های طوسی و خاکستری، برای سامان دهی فضای شلوغ، یک انتخاب بسیار عالی است.
از آن جا که طوسی خنثی ترین رنگ است و به راحتی با هر رنگی مطابقت پیدا میکند، یک ترکیب ایده آل با کابینت های رنگی و تیره یا روشن شماست

کابینت طوسی روشن و تیره برای شما خوب است اگر:

 • کابینت رنگی و یا چند رنگ دارید.
 • میخواهید یک محیط گرم و دوستانه، به رنگ بندی های سرد و خاموش بدهید.
 • دوست دارید یک طراحی سیاه و سفید داشته باشید که ملایم تر به نظر برسد.

با توجه به سلیقه ی شما، در این قسمت میتوانیم محصول spl حالت کربن را به شما معرفی کنیم که متریالی بسیار پرطرفدار و مدرن است.
با توجه به شناخت بهترین رنگ صفحه کابینت ها، شما را با انواع رنگ های مختلف متریال های بین کابینتی آشنا می کنیم:
بین کابینتی که به آن ((back splash گفته میشود، فضای خالی بین کابینت های بالایی و پایینی است که کابینت بالایی را از پایینی جدا میسازد و معمولاً با کاشی ها یا سنگ های مصنوعی و یا برچسب های بین کابینتی، به نوعی پوشش دهی و تزئین میشود.
امروزه پرطرفدارترین رنگ و طرح دیوارپوش برای بین کابینت ها را اس پی ال و مارمونایت 2 میل دارند.
این دیوار پوش ها، صرفاً کارکرد زیبایی ندارند، بلکه به نوعی همانند یک محافظ عمل میکنند. حالا بنظر شما چرا اصرار بر این است که بین کابینت ها، از دیوار پوش هایی با جنس سنگ مصنوعی استفاده شود؟
خیلی واضح است، زمانی که شما کابینت بندی آشپزخانه تان را تکمیل میکنید، تنها نقطه ای که پس از کابینت ها، توجه را به خود جلب میکند، دیوار است.
چون معمولاً در کشور ما، از دیرباز تا به کنون، تنها از متریال سرامیک و گچ، برای پوشش دیوار استفاده میگردید، به همین دلیل امروزه طراحی و تولید دیوارپوش ها با متریال های متفاوت، این تنوع را به منازل شما به ارمغان آورده و باعث شیک تر دیده شدن دکوراسیون شما گردیده است.

پرکاربرد ترین رنگ و طرح در متریال های بین کابینتی:

کد رنگ های اس پی ال

کد رنگ های اس پی ال

اس پی ال نسل جدیدی از ورق های HPL و کامپکت میباشد که در سطح دنیا به عنوان صفحات فوق فشرده مشهور است. امروزه این متریال جزو پرفروش ترین کالاهای روز اروپاست. اس پی ال در دو ضخامت 12 و 3 میل درحال تولید و توزیع است.
در حال حاضر کد رنگ های متریال اس پی ال، بیشتر رگه دار هستند و ضخامت 2 میل آن مناسب برای اجرا به عنوان صفحه کابینت است.
از لحاظ مقاومت، اس پی ال 160 درجه حرارتی را تحمل کرده و در برابر حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد.

کد رنگ های مارمونایت

کد رنگ های مارمونایت

مارمونایت در دو ضخامت 12 و 2 میل درحال تولید است. همه ی کد رنگ های مارمونایت دارای دیوارپوش هستند (2 میل) که این ویژگی را دیگر متریال ها ندارند.
رویه انواع سطوح و میزها در آشپزخانه، صفحه روی جزیره یا اپن در آشپزخانه، کانتر، سینک ظرفشویی، دیوارهای داخلی در آشپزخانه، متریال بین کابینتی، من جمله موارد استفاده از مارمونایت است. رگه های سنگ طبیعی داشتن، مقاومت بالا، کیفیت مرغوب و قیمت مناسب ویژگی هایی هستند که به ندرت میتوان آن ها را در متریالی دیگر به صورت یکجا پیدا کرد. اگر یک صفحه کابینت جدید و بروز با کیفیت و دوام بالا میخواهید پیشنهاد ما به شما صفحه کابینت مارمونایت است.

زعیم

با کلماتی که چون نگین می‌درخشند، قصه‌ها را بر صفحه می‌نگارم و با جادوی سئو، راه را برای دیده شدنشان هموار می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا