تبلیغات

ساخت سقف سایبان ماشین برای پارکینگ خودرو در حیاط خانه

Rate this post

ممکن است خانه های شما نیز مانند خیلی از خانه ها و آپارتمان های موجود در این شهر و یا شهرهای دیگر، پارکینگ نداشته باشد. در چنین شرایطی قطعا به ساخت یک پارکینگ سقف دار جمع و جور در حیاط خانه ی خود، فکر کرده اید. و یا شاید در طبقه ی اول یک آپارتمان ساکن هستید و قصد دارید که حیاط خلوت را مسقف کنید.

سقف پارکینگ حیاط

همانطور که می دانید همه ی ساختمان ها دارای پارکینگ نیستند. به عنوان مثال ساختمان های قدیمی و یا ویلا ها دارای پارکینگ اختصاصی نیستند. در چنین شرایطی بهترین کار این است که از سایبان پارکینگ برای ماشین های شخصی استفاده شود. زیرا به مرور زمان خودرو در معرض آفتاب و باران و برف فرسوده می شود و ممکن است آسیب های جدی ببیند.
بنابراین بهترین راه برای محافظت از ماشین استفاده از سایبان ماشین می باشد. اگر در قدیم همه ی ماشین ها در حیاط و کوچه پارک می شدند و آسیب چندانی نمی دیدند، به دلیل نبود آلودگی بیش از اندازه بود. امروزه هم آلودگی بیشتر شده هم تابش نور خورشید نزدیکتر شده است.
امروزه یکی از موهبت های بزرگ داشتن پارکینگ یا سقفی به عنوان پارکینگ می باشد. برخی از افراد گمان می کنند که ساخت سایبان پارکینگ خودرو ، زیبایی خانه را تحت تاثیر قرار می دهد و موردی مزاحم در فضای باز خانه خواهد بود.
اما باید بگوییم اصلا اینطور نیست. امروزه سایبان ماشین در طرح ها و نوع های گوناگونی وجود دارد که شما خیلی راحت می توانید با حفظ دکوراسیون خانه، مناسب ترین سایبان ماشین را در حیاط خانه ی خود نصب کنید. نه تنها زیبایی خانه را حفظ می کند بلکه موجب افزایش زیبایی حیاط خانه نیز می شوید. بنابراین با خیال راحت برای خرید و نصب سایبان ماشین در حیاط خانه یا ویلای خود اقدام کنید. البته که داشتن فضای مناسب برای این کار شرط اول است.

طراحی سایبان پارکینگ خودرو

طراحی سایبان پارکنیگ در مدل های مختلف وجود دارد و شما می توانید متناسب با سلیقه و دکوراسیون حیاط خود، یکی را به دلخواه انتخاب کنید. به طور مثال اگر فکر می کنید مدل چوبی آن برای فضای حیاط شما مناسب تر است، می توانید چوبی انتخاب کنید.

سایبان ماشین چه کاربردی دارد؟

برخی از افراد گمان می کنند که کاربرد سایبان پارکینگ تنها برای جلوگیری از آسیب رساندن به خودرو می باشد. البته ناگفته نماند که کاربرد اصلی سایبان ماشین، حفاظت از ماشین می باشد، اما سایبان پارکینگ کاربرد های دیگری نیز دارد.
به عنوان مثال شما می توانید از سایبان پارکینگ به عنوان روکش برای نگهداری از لوازم اتان استفاده کنید. یا حتی می توان از این سایبان ها برای گذراندن اوقات خوش در کنار عزیزانمان بدون مزاحمت نور خوشید و باران و … استفاده کرد.
بنابراین سایبان پارکینگ کاربرد های دیگری نیز دارد، که می توان از آنها استفاده کرد.

سفارش باکیفیت ترین و مناسب ترین قیمت سایبان ماشین در تهران

برای خرید و قیمت سایبان ماشین در تهران بهتر است عجله نکنید. یکی از شرکت های معتبری که سالهاست در زمینه ساخت و نصب سایبان ماشین و پارکینگ تجربه دارد، شرکت مهرگستر می باشد. این شرکت با کیفبت ترین سایبان ها را با مناسب ترین قیمت را به مشتریان خود ارائه می دهد.
سایابن ها فقط برای پارکینگ ساخته نمی شوند. ما سایابن مغازه، سایبان بالکن، سایبان استخر، سایبان رستوران های رو باز، سایبان پارکینگ و … را داریم که هر شخص متناسب با نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند. اما مرسوم ترین آنها همان سایبان ماشین می باشد که پر کاربرد تر از مابقی سایبان ها است.

ازسیستم‌ پارکینگ هوشمند در مجتمع های اداری وتجاری چه می دانید؟

سیستم سایبان پارکینگ هوشمند

در دنیای امروز با گسترش جمعیت و پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و روی کار آمدن فناوری های نوین در تولید خودرو، پارک خودرو در فضایی امن و مطمئن به یکی از دغدغه های مهم افراد تبدیل گشته است.ضرورت وجود پارکینگ اداری به دلایلی که ذکرشد و همچنین به علت رواج ساختمان سازی درابعاد وسیع و وجود محدودیت های شهری، از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه ویژه شود.
بنابراین برای سهولت درمدیریت مجتمع و ارائه ی خدماتی بهتر، به تدریج
به کارگیری فناوری در سیستم های اتوماسیون پارکینگ اداری رواج پیدا کرده است.
درادامه به بررسی سیستم پارکینگ هوشمند در مجتمع های بزرگ ومزایای بهره گیری از سیستم های مدیریت پارکینگ اداری (PMS)، هم چنین فناوری هایی که در این زمینه ارائه شده است می پردازیم.

ضرورت استفاده از سیستم پارکینگ هوشمند:

دردنیای امروز با وجود پیشرفت قابل توجه و توسعه ی سیستم های حمل ونقل عمومی وامکاناتی که در این زمینه در اختیار مردم قرار گرفته است، نمی توان انتظار داشت که همه ی افراد در یک جامعه ازاستفاده از خودروهای شخصی خود منصرف شده و با اتوبوس یا مترو به مراکز خرید و مراکز تفریحی مراجعه کنند و بنابراین برای راحتی وسرعت بیشتر در رسیدن به مقصد ترجیح می دهند که از خودروی شخصی خود استفاده نمایند.در این مواقع معمولا دغدغه ی مشترک تمام افراد، پارک خودرو در مکانی مناسب و پارکینگ های مدیریت شده می باشد.
بررسی تحقیقاتی که درزمینه ی روی کارآمدن پارکینگ اداری هوشمند انجام گرفته است، نشان می دهد که کاهش آلودگی و ترافیک به دلیل کوتاه شدن زمانی که راننده برای یافتن جای پارک صرف می کند از مهمترین مزایای بهره گیری از پارکینگ اداری هوشمند می باشد.
در واقع این سیستم هوشمند، علاوه برعدم دخالت نیروی انسانی به دلیل نصب تجهیزات خودکار، باعث کاهش هزینه و اتلاف وقت شده و سبب افزایش نظم و تسریع در پارک خودروهای مختلف می گردد.

سیستم مدیریت پارکینگ (PMS) چیست؟

سیستم مدیریت پارکینگ هوشمند با هدف ارتقاء و بهینه سازی در مدیریت پارکینگ اداری یا تجاری ایجاد شد تا با کاهش مصرف انرژی به حفظ محیط زیست کمک نموده و سبب صرفه جویی در وقت افراد نیز گردد.
نحوه ی عملکرد این سیستم این گونه است که اطلاعات دقیق از تعداد خودروهای داخل پارکینگ را ثبت نموده و با دریافت هزینه از رانندگان به دو شکل خودکار یا دستی، مجتمع اداری یا تجاری مربوطه را از نیروی انسانی بی نیاز می نماید.

سیستم مدیریت پارکینگ

سیستم هوشمند مدیریت پارکینگ اداری، مجهز به امکاناتی از قبیل گیت راه بند، حسگری که درصورت ورود خودرو، جهت و حضورآن را اعلام نموده و همچنین حسگرتشخیص ارتفاع که مانع ورود خودروهایی می شود که دارای ارتفاع غیرمجازمی باشند و دوربین که اطلاعات مهمی همچون پلاک خودرو و چهره راننده را ثبت و ضبط می نماید.
اما بدانید از همه چیز در مورد سایبان ماشین و سایبان پارکینگ

مزایای سیستم مدیریت پارکینگ اداری:

 • ثبت اطلاعات مهمی همچون : تعداد و مکان دقیق خودروهای داخل پارکینگ در هر لحظه
 • ایجاد امنیت بالا برای خودروهای مختلف در هنگام ورود و یا خروج
 • عدم دخالت نیروی انسانی ودرنتیجه کاهش اتلاف وقت هنگام ثبت اطلاعات خودرو در سیستم و کاهش هزینه ها به دلیل حذف پرداخت دستمزد نیروی انسانی
 • افزایش امنیت برای خودرو و راننده و سرنشینان
 • صرفه جویی در مصرف انرژی .بهتر است مطلب سایبان پارکینگ اداری چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ را هم مطالعه نمایید.
 • هزینه های مربوط به تعمیر کاهش می یابد.
 • مدیریت آسان در زمان اوج شلوغی و ترافیک خودروها و تسلط به فضای کلی مجتمع موردنظر
 • ثبت اطلاعات مهم و حیاتی مانند: تصاویر خودرو، راننده و پلاک ماشین
 • دارا بودن تنظیماتی مانند : فیلتر تشخیص راننده و یکی بودن راننده هنگام ورود و یا خروج از پارکینگ اداری یا تجاری مورد نظر
 • قابلیت ایجاد ممنوعیت برای ماشین ها در هنگام استفاده از نقاط خاص یک پارکینگ
 • مدیریت سیستم های ماشینی درداخل مجتمع مثل ماشین زباله ویا خارج از مجتمع مانند اتوبوس ها و یا تاکسی و…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا