طراحی دکوراسیون داخلیدکوراسیون اتاق خواب

60 مدل اتاق خواب سبک اسکاندیناوی؛ اتاق خواب اروپایی

اتاق خواب سبک اسکاندیناوی نه تنها برای محیط های بزرگ، بلکه برای آپارتمان های کوچک نیز از بهترین انتخاب ها به شمار می رود. در این اتاق ها اصل سادگی در کنار زیبایی به خوبی حفظ شده و حال و هوای خانه های اروپایی را به خوبی نمایان می کنند. مجله دکوراسیون دکونیوز در ادامه به معرفی ویژگی ها و نحوه طراحی سبک اسکاندیناوی در اتاق خواب های بزرگ و کوچک و اتاق خواب اروپایی پرداخته و رنگ بندی و موارد مهم در آن را با عکس های متنوع شرح خواهد داد.

سبک اسکاندیناوی در اتاق خواب

اتاق خواب روشن به سبک اسکاندیناوی

اسکاندیناوی که از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون به شما ر می رود، ریشه در روز و شب های پر از برف و بارندگی شهرهای اروپایی دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های این سبک، سفیدی و روشنی می باشد که نشان دهنده روزهای سرد و برفی در این کشور اروپایی می باشد. به همین دلیل در اتاق خواب های طراحی شده با سبک اسکاندیناوی از روتختی های سفید، پرده های روشن و وسایل تزئینی با رنگ های روشن استفاده میشود.

اتاق خواب سفید اسکاندیناوی

اتاق سبک اسکاندیناوی

به عبارت دیگر، با ورود به اتاق های طراحی شده با سبک دکوراسیون اسکاندیناوی اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می کند، سفیدی و روشن بودن فضا می باشد. البته باید تلاش کنید با وسایل تزئینی و اکسسوری ها سفیدی مطلق را دکوراسیون اتاق خواب دور کنید. چون استفاده زیاد از رنگ سفید باعث خستگی ذهن و چشم میشود. در ادامه چند مدل و عکس اتاق اسکاندیناوی با روتختی های سفید را می توانید مشاهده کنید.

  دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای + 33 مدل و عکس

اتاق روشن اروپایی

اتاق خواب سفید طرح اسکاندیناوی

18 سبک دکوراسیون اتاق خواب جذاب و پرطرفدار

پنجره های بزرگ و دلباز اتاق خواب اسکاندیناوی

نور در تمام سبک ها و شیوه های چیدمان و طراحی داخلی حرف اول را می زند و به شدت بر روحیه افراد تاثیرگذار است. در اتاق هایی که در این سبک طراحی میشوند، گرایش زیادی به استفاده از نور طبیعی وجود دارد. به همین دلیل است که در اغلب آنها پنجره های بزرگ و دلباز در نظر گرفته میشود. علاوه بر بزرگ بودن پنجره، استفاده از پرده های نازک با رنگ های روشن نیز در این اتاق ها کاربرد زیادی دارد. چون نور را به خوبی به داخل هدایت می کند و باعث روشن تر شدن آن میشود.

پنرجه های بزرگ در اتاق خواب اسکاندیناوی

نورپردازی در اتاق خواب اسکاندیناوی

واقعیت این است که اغلب اتاق خواب ها فاقد پنجره های بزرگ می باشند و در زندگی آپارتمان نشینی دنیای امروز، نور طبیعی به خوبی به منازل هدایت نمی شود. در این شرایط لازم است از لوسترهای بزرگ و البته ساده و مدرن برای چیدمان اتاق خواب به سبک اسکاندیناوی استفاده شود. تا حد امکان بهتر است لامپ هایی در این اتاق ها استفاده شوند که نور سفید دارند تا با سایر بخش ها و المان های محیط سازگار باشند.

نورپردازی اتاق خواب اسکاندیناوی

آباژور برای اتاق خواب اسکاندیناوی

تفاوت سبک بوهو و اسکاندیناوی

حفظ سادگی در عین زیبایی اتاق خواب اروپایی

اسکاندیناوی یکی از کشورهای اروپایی بوده و به همین دلیل مانند سایر سبک های آن از تجملات دوری می کند. اتاق خواب های این سبک گرایش بسیار زیادی به سادگی دارند و تا حد امکان وسایل و المان های شلوغ و پر زرق و برق از آنها حذف میشود. البته توجه داشته باشید که خلوت بودن تنها ویژگی این اتاق ها نیست، بلکه باید بتوانید تلفیقی از سادگی و خلوت بودن و زیبایی را در کنار هم ایجاد کنید.

  13 اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی و دستشویی و حمام

سادگی اتاق خواب اروپایی

اتاق ساده اسکاندیناوی

تخت های پایه کوتاه در اتاق خواب سبک اسکاندیناوی

برخلاف اتاق خواب های مجلل و سلطنتی که از تخت های پایه بلند با تاج و تکیه گاه های بزرگ در آنها استفاده میشود، در اتاق خواب های اسکاندیناوی گرایش زیادی به تخت های پایه کوتاه وجود دارد. این تخت ها پایه های کوتاهی داشته و تاج و تکیه گاه در آنها ساده طراحی میشود. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های طلایی برای تیکه گاه و تاج و حاشیه های تخت در این سبک کاربرد نداشته و تا حد امکان همه چیز به سمت سادگی و مدرن بودن پیش میرود.

مدل تخت خواب اسکاندیناوی

مدل تخت پایه کوتاه اسکاندیناوی

عکس تخت پایه کوتاه اسکاندیناوی

رنگ بندی گرم و ملایم در اتاق خواب اسکاندیناوی

در هر سبک چیدمان رنگ بندی های خاصی استفاده میشود که با سایر عناصر تناسب دارند. اگر به دنبال این هستید که اتاقی بسیار زیبا با سبک های اروپایی داشته باشید، بهتر است رنگ های ملایم و گرم پاستیلی را برای روتختی و وسایل تزئینی محیط انتخاب کنید. این رنگ ها در کنار رنگ سفید فضایی بسیار زیبا را بوجود می آورند و باعث میشوند چشم و ذهن دیرتر خسته شود.

رنگ اتاق خواب اسکاندیناوی

رنگ اتاق اروپایی

استفاده از کفپوش چوبی

مساله بسیار مهم دیگری که نباید از آن غافل شد، نوع فرش یا کفپوش مورد استفاده در این اتاق ها می باشد. در خانه های ایرانی اغلب گرایش به استفاده از فرش برای بخش های مختلف منزل می باشد و در کشورهای اروپایی از کفپوش مصنوعی استفاده میشود. تفاوتی ندارد که فرش انتخاب می کنید یا سرامیک و پارکت و لمینت، در هر صورت به رنگ آن باید توجه داشته باشید. برای فراهم کردن محیطی آرامش بخش و گرم، بهترین انتخاب استفاده از کفپوش های چوبی می باشد. فرش و موکت و سایر کفپوش هایی که برای این فضا انتخاب می کنید، بهتر است تا حد امکان رنگ بندی قهوه و کرم داشته باشند.

  40 ایده و اصول طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه کلاسیک و مدرن در منزل

کفپوش برای اتاق خواب اسکاندیناوی

کفپوش چوبی اتاق اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی برای اتاق خواب کوچک

در معماری امروز به دلیل کم بودن متراژ زمین ساختمان، اتاق خواب ها بسیار کوچک در نظر گرفته میشوند. برای این قبیل اتاق ها بهترین راهکار چیدمان اسکاندیناوی می باشد. این سبک به دلیل حذف شلوغی و وسایل اضافه و استفاده از رنگ های روشن در نهایت می تواند فضا را بازتر و بزرگتر نشان دهد. رنگ های روشن و سفید و نور طبیعی در کنار هم فضا را بازتر نشان می دهند و به همین دلیل بهترین گزینه برای این اتاق ها به شمار می روند.

اتاق خواب کوچک اسکاندیناوی

استفاده از اکسسوری در اتاق خواب اسکاندیناوی

در تمام دنیا استفاده از وسایل تزئینی در اتاق ها و سایر بخش ها اهمیت زیادی دارد و در این سبک اتاق خواب ها نیز به خوبی می توان نقش آنها را درک کرد. استفاده از تابلوهای مدرن روی دیوار، شمع دان های فلزی پایه بلند و اکسسوری های فلزی با رنگ های برنجی و طلایی از جمله مواردی هستند که می توان در این اتاق ها استفاده نمود. در عکس های زیر چند نمونه از کاربرد اکسسوری در اتاق خواب های اسکاندیناوی را می توانید مشاهده کنید.

تزئین اتاق خواب سبک اسکاندیناوی

تابلو برای اتاق سبک اسکاندیناوی

اکسسوری اتاق اسکاندیناوی

کاربرد صنایع دستی در اتاق سبک اسکاندیناوی

همان طور که اشاره شد در این اتاق ها از تجملات فاصله گرفته و همه چیز به سمت سادگی و طبیعی بودن گرایش پیدا می کند. به همین دلیل می توان از صنایع دستی پارچه ای، شال های پشمی و نخی با طرح های ساده و وسایل تزئینی چوبی استفاده نمود. استفاده از این المان ها به خوبی طبیعی بودن و اصالت را در اتاق نمایان می کند.

صنایع دستی در اتاق خواب اسکاندیناوی

جدیدترین مدل اتاق خواب سبک اسکاندیناوی 2023

عکس اتاق اسکاندیناوی 2021

طرح اتاق اسکاندیناوی 2021

مدل اتاق اسکاندیناوی 2021

عکس اتاق اسکاندیناوی جدید

مدل اتاق ساده اسکاندیناوی 2021

اتاق تیره اسکاندیناوی

رنگ تیره در اتاق خواب اسکاندیناوی

طرح ساده اتاق اروپایی

اتاق خواب لوکس اسکاندیناوی

اتاق طرح اسکاندیناوی شیک

عکس اتاق لاکچری اسکاندیناوی

اتاق سفید و سبز اسکاندیناوی

لوستر سبک اسکاندیناوی

اتاق لوکس 2021

مدل اتاق حواب تک نفره اسکاندیناوی

اتاق با کفپوش چوبی طرح اسکاندیناوی

اتاق خواب عروس اسکاندیناوی

اتاق خواب ایرانی سبک اسکاندیناوی

اتاق سفید آبی اسکاندیناوی جدید

عکس اتاق خواب لاکچری اسکاندیناوی

اتاق سفید خاکستری اسکاندیناوی

مدل جدید اتاق بزرگ اسکاندیناوی

اتاق خواب اسکاندیناوی صورتی

تزئین دیوار اتاق اسکاندیناوی

عکس جدید 2021 اتاق اسکاندیناوی

اتاق با کفپوش چوبی اسکاندیناوی

پنجره بزرگ اتاق خواب اسکاندیناوی

اتاق بزرگ اسکاندیناوی جدید

اتاق آبی طرح اسکاندیناوی

طرح جدید اتاق اسکاندیناوی

نوشته های مشابه

‫4 نظرها

  1. خیلی قشنگه
    سبک اسکاندیناوی خیلی شبیه سبک بوهو هست
    چطور میشه تفاوت این دو طراحی متوجه شد

  2. تا حالا اسم این مدل دکوراسیون نشنیده بودم چقدر شیک و در عین حال مرتب و خاصه ممنون از دکونیوز با این ایده های ناب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا