دکوراسیون اتاق خوابطراحی دکوراسیون داخلی

خاص ترین و بهترین رنگ برای اتاق مستر 2024

انتخاب رنگ برای اتاق مستر از جنبه های متعددی مهم است و نمی توان بدون در نظر گرفتن اصول در نهایت به نتیجه خوبی دست پیدا کرد. بسیاری از افراد بعد از رنگ آمیزی اتاق خواب مستر کاملا ناراضی هستند و نتیجه با چیزی که تصور می کردند متفاوت خواهد بود. اگر نمی خواهید این تجربه را داشته باشید، در ادامه با دکونیوز همراه باشید. جدیدترین و بهترین رنگ برای اتاق خواب مستر که کاملا با اصول روانشناسی و دکوراسیون داخلی تناسب دارند را معرفی می کنیم.

رنگ های مناسب اتاق خواب مستر

در حالت کلی اگر قصد دارید فضایی مدرن، آرامش بخش و لوکس و شیک در اتاق خواب مستر داشته باشید، از نظر روانشناسی بهترین گزینه رنگ های خنثی است. رنگ های خنثی براحتی با سایر رنگ های سرد و گرم ست شده و در بزرگ نشان دادن فضا نیز موثر هستند.  پیشنهاد می کنیم حتما قوانین انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید. از بهترین رنگ های خنثی برای اتاق مستر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ساحل نقره ای یا silver stand شروین ویلیامز

یکی از جذاب ترین رنگ ها که می تواند فضای اتاق مستر را مدرن و در عین حال شیک و با زرق و برق نشان دهد، رنگ ساحل نقره ای شروین ویلیامز است. این رنگ ترکیبی از خاکستری، سبز و آبی است که درخشش نورهای مصنوعی تاثیر چشمگیری بر زیبایی آن دارد.
از مزایای استفاده از این رنگ در اتاق خواب مستر می توان به قابلیت ست آن با رنگ قهوه ای و سفید اشاره کرد. به عنوان مثال می توان برای رنگ آمیزی دیوار از این رنگ استفاده کرد و کفپوش ها را چوبی و قهوه ای انتخاب کرد. در نهایت پرده های سفید می تواند ترکیب را بسیار چشم نواز کند.

ساحل نقره ای یا silver stand شروین ویلیامز

اتاق مستر با رنگ ساحل نقره ای

بهترین رنگ نور برای اتاق خواب

رنگ revere pewter بنجامن مور

اگر به دنبال رنگ آمیزی اتاق مستر کلاسیک هستید، این رنگ می تواند انتخاب مناسبی باشد. revere pewter رنگ خاکستری گرم و عالی است که می توان آن را نوعی خاکستری بژ در نظر گرفت. این رنگ را می توانید با رنگ های فیروزه ای، سرمه ای و سبز در بخش های مختلف اتاق استفاده کنید تا فضا و دکوراسیون اتاق خواب  آرامش بخش شود.

رنگ revere pewter بنجامن مور

رنگ revere pewter اتاق مستر

رنگ sea salt شروین ویلیامز

رنگ نمک دریایی یا sea salt ترکیبی از خاکشتری روشن، سبز و آبی است که بسیار آرامش بخش است. برای زیبایی بیشتر اتاق می توان از این رنگ در کنار رنگ های چوبی و سفید استفاده کنید.

رنگ sea salt شروین ویلیامز

رنگ sea salt اتاق مستر

بهترین رنگ کفپوش برای اتاق خواب

رنگ خاکستری مطبوع شروین ویلیامز (Agreeable Gray)

این رنگ شباهت زیادی به revere pewter دارد و کمی از آن روشن تر بنظر می رسد. از مزایای این رنگ می توان به قابل ست کردن آن با تمام رنگ ها اشاره کرد و به همین دلیل حق انتخاب بالایی در چیدمان اتاق خواهید داشت. علاوه براین، از نقاط قوت این رنگ برای اتاق مستر می توان به بزرگ نشان دادن محیط اطراف اشاره کرد. به نورپردازی استاندارد و انتخاب این رنگ به خوبی بسیاری از نواقص کوچک بودن اتاق پنهان می شوند.

رنگ خاکستری مطبوع شروین ویلیامز (Agreeable Gray)

رنگ (Agreeable Gray)

بهترین رنگ برای اتاق خواب زن و شوهر

رنگ جغد خاکستری بنجامین مور (Gray Owl)

این رنگ را بسیاری از طراحان خاکستری کامل می نامند و در طراحی داخلی به شدت کاربرد دارد. این رنگ دارای ته مایه سبز است و بعد از تابیدن نور روی آن شبیه به سبز می شود. اگر به دنبال رنگ خاکستری روشن هستید تا فضای اتاق را سرد نشان ندهد، شک نکنید که رنگ جغد خاکستری یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود.

رنگ جغد خاکستری بنجامین مور (Gray Owl)

رنگ (Gray Owl)

رنگ Cape May Cobblestone بنجامین مور

این رنگ ترکبی خنثی و گرم است که جذابین بی نظیری را در اتاق مستر بوجود می آورد. این رنگ کمی تیره است و برای اتاق های کوچک بهتر است برای رنگ آمیزی دیوار شاخص از آن استفاده کرد. به عنوان مثال می توانید دیوار پشت تخت خواب را با آن رنگ آمیزی کرد.

رنگ Cape May Cobblestone بنجامین مور

رنگ Cape May Cobblestone اتاق خواب مستر

رنگ برای اتاق مستر کوچک

اگر اتاق مستر کوچک است، برای رنگ آمیزی آن تا حد امکان باید رنگ های تیره را کنار بگذارید. به جای آن می توانید از رنگ های خنثی استفاده کنید که جذابیت بی نظیری دارند. در این شرایط همچنین می توانید سقف را با رنگ های روشن رنگ آمیزی کنید تا دیوارها بلندتر بنظر برسند.

بدترین رنگ برای اتاق مستر

برخی از افراد برای ایجاد فضایی رمانتیک در اتاق مستر از رنگ های قرمز و گرم استفاده می کنند. این یک انتخاب بسیار اشتباه است و در مدت زمان کوتاه تاثیر منفی آن را بر کیفیت خواب و آرامشتان احساس خواهید کرد. در اتاق مستر رمانتیک رنگ های صورتی و خاکستری می توانند انتخاب مناسبی باشند. چون آرامش و زیبایی و عشق را به همراه دارند.

منبع: charlestoncrafted.com

زعیم

با کلماتی که چون نگین می‌درخشند، قصه‌ها را بر صفحه می‌نگارم و با جادوی سئو، راه را برای دیده شدنشان هموار می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا