نوین کابین
تبلیغات

رفع نم و رطوبت ساختمان در فصل بارندگی با جهان فرود

Rate this post

گاهی اوقات نم و رطوبت داخل ساختمان به علت آب های زیرزمینی و یا باران است که اگر سیستم عایق کاری، ایزوگام، قیرگونی توسط شرکتهای معتبر خدمات نمای ساختمانی در کرج و دیگر شهرهای کشور انجام نشود، به راحتی دیوار و سقف منزل نم و رطوبت خواهد داد. برای جلوگیری از ورود نم و رطوبت از نما باید از طناب و راپل استفاده کرد و همپچنین استفاده از چسب و مواد عایق مناسب باید در الویت باشد.

رفع نم و رطوبت ساختمان

شرکت جهان فرود و میهن راپل

جهان فرود انجام دهنده خدمات اب بندی و رفع نم بر روی نمای ساختمان میباشد و همچنین میهن راپل خدمات پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان را با طناب و بدون داربست انجام میدهد.

رفع نم دیوار نمای ساختمان با جهان فرود

وجود رطوبت و نم ۲ عامل مخرب و خطرناک برای ساختمان و سلامتی ساکنین داخل ساختمان به شمار می رود. رطوبت در هر بخش از ساختمان ممکن است پدید آید. اما بررسی و علل به وجود آمدن رطوبت باید توسط کارشناسان خبره و متخصص مورد بررسی قرار گیرد. راه های بسیاری وجود دارد که رطوبت می تواند در ساختمان خودش را نشان دهد. وجود نم و رطوبت روی دیوار، سقف خانه، زیر زمین می تواند خبر بدی باشد. متاسفانه وجود رطوبت حتی به مقدار کم در خانه می تواند برای صاحبان ساختمانی به یک معزل بزرگ تبدیل شود. از آسیب ساختاری برای ساختمان منزلتان تا کپک سمی که برای سلامتی شما خطرناک است، نم و رطوبت ساختمان می تواند باعث به وجود آمدن مشکلات عمده ای برای منزل شما شود.

رفع نم دیوار نمای ساختمان با جهان فرود

ممکن است برایتان این سوال پیش آید که علت نم و رطوبت چیست؟ وچه اقداماتی برای برطرف سازی آن باید انجام داد؟

تنها راه کمک گرفتن از مهندسین و متخصصان شرکتهای تاسیساتی و فنی مرتبط در کرج خواهد بود در ادامه ی مطالب با ما همراه شوید.

علایم هشدار نم و رطوبت در دیوار ساختمان منزلتان را نادیده نگیرید.

وجود هر گونه نم و رطوبت بر روی دیوار می تواند نشانه ی بدی برای تخریب هر چه بیشتر دیوار ساختمان باشد. پیش از آن که نیاز به هزینه و تعمیرات بزرگتر پیدا کنید بیاید و هشدارها را جدی بگیرید و هر چه سریع تر برای رفع آن اقدام کنید.
اولین نشانه ی وجود رطوبت در منزل بوی خاص است که در فضای اتاق می پیچد و علاوه بر آن رنگ زرد بر روی دیوار و یا حالت شوره زدگی و ریزش رنگ دیوار می باشد. عایق کاری ساختمان پوشش بسیار مناسبی برای دیوارها، لوله ها، کانال ها می باشد و از نم زدگی و رطوبت دیوارها در ساختمان جلوگیری می نماید. البته عایق کاری نوعی حرفه ی تخصصی است و تنها توسط کارگران شرکتهای معتبر خدمات نما در سرایر کشور از جمله کرج انجام می گردد.

علت های رایج بروز نم و رطوبت در ساختمان و نحوه رفع نم

علت های رایج بروز نم و رطوبت در ساختمان و نحوه رفع نم

 

۱_ترکیدگی لوله ی آب و نشتی داخلی در کرج

همیشه سعی کنید برای بررسی نشتی آب در داخل ساختمان از افراد متخصصی مانند لوله کشی که در شرکت معتبر تاسیساتی و فنی کار می کند استفاده نمایید.این افراد محلی که احتمال قوی آب از آن جا نشتی کرده را بررسی و شناسایی می نمایند. ممکن است ترکیدگی لوله ی آب در حمام و دستشویی باعث ریزش آب به سقف طبقات زیرین آپارتمان شود. این افراد این بخش ها را شناسایی و سپس نشتی آن ناحیه را مشخص و نسبت به ترکیدگی لوله اقدام می نمایند.

۲_مشکل شیب بد ساختمان

اگر در زمان ساخت بنا ،شیب ساختمان درجهت نامناسب ساخته شود باران و برف وارد ساختمان می گردد و باعث نم دادن سایر قسمت های دیوار و سقف بنا می شود. پس سازنده در زمان ساخت بنا باید برای ایجاد شیب مناسب اقدام نماید تا در زمان بارندگی آب به داخل ساختمان وارد نشود.

۳_نقص یا در لوله کشی فاضلاب و ناودان ها یا از بین رفتن آن ها

هدف از ایجاد سیستم لوله کشی فاضلاب و ایجاد ناودان جلوگیری از ورود آب باران و برف به داخل ساختمان است. اگر این ۲ نوع سیستم نباشند آب باران و برف به درون ساختمان نفوذ کرده و باعث نم زدگی دیوار داخلی، سقف ساختمان خواهد شد. اگر وسعت پشت بام خانه زیاد باشد باید تعدادی ناودان در فواصل معین نصب گردد تا از نفوذ آب به درون ساختمان جلوگیری به عمل بیاید.

۴_وجود ترک در دیوارهای بیرونی ساختمان

نکته قابل توجه اینجاست که عوامل محیطی مختلف مانند: آب و رطوبت، ریزش باران و برف، زلزله ،طوفان شدید و ..می توانند ترک یا شکاف های متعددی بر روی دیوار خارجی ساختمان به وجود بیاورند. در اصل آب از طریق این ترک ها وارد ساختمان شده و دردسرهای فراوانی را برای ساکنین درون ساختمان پدید می آورد.

به علت تجمع آب در اطراف ساختمان ترک ها بیشتر شده و در نتیجه راه ورود آب به داخل آسانتر خواهد شد. بهتر است پیش از دیر شدن و به وجود آمدن حوادث مالی و جانی به فکر چاره باشید .شرکتهای معتبر خدمات نما در سراسر کشور از جمله شهر کرج برای حل مشکلات مربوط به ساختمانی از جمله ترمیم شکاف باز شده دیوار خارجی و داخلی ساختمان پاسخگو صاحبان ساختمانی با بهترین راه کار و ارائه ی مطلوبترین روش ممکن می باشند.

اما گاهی اوقات تشکیل نم و رطوبت روی دیوار، برخورد هوای گرم و مرطوب در تماس با دیوارهای سرد و کف زمین می باشد. زمانی که دیوارها هوای گرم را خنک می نمایند، رطوبت ایجاد می شود.
استفاده از پنکه ی تهویه ی هوا برای حمام و آشپزخانه، باعث می شود بخار و گرما داخل این محوطه باقی نماند و به بیرون هدایت شود تا زمینه ی ایجاد رطوبت در داخل حمام و آشپزخانه رفع گردد.

منبع: پیچ و رولپلاک نما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا