نوین کابین
طراحی دکوراسیون داخلیطراحی دکوراسیون منزل

دکوراسیون زیر راه پله + 55 مدل و عکس دکوراسیون زیر پله

Rate this post

دکوراسیون زیر راه پله در بسیاری از خانه هایی که دارای آن هستند بدون استفاده خاصی به حال خود رها می شود. این در صورتی است که می توان با کمی خلاقیت استفاده های مختلفی از آن کرد. این موضوع در خانه های دوبلکس کوچک اهمیت بیشتری نیز دارد؛ چرا که استفاده از حداقل فضا در این منازل بسیار مهم است. حتی اگر نیازی به استفاده از فضای زیر راه پله ندارید با استفاده از ایده هایی می توان در آن قسمت خانه یک فضای کوچک تزئینی ایجاد کنید. در ادامه  مطالب دکوراسیون داخلی دکونیوز انواع مدل و عکس تزیین زیر پله و راه پله دوبلکس و گرد منزل را ارائه خواهیم داد.

دکوراسیون زیر پله

دکوراسیون زیر راه پله دوبلکس

می دانید که در معماری مدرن استفاده از فضا اهمیت بسیار ویژه ای پیدا می کند. زیر راه پله جایی است که امکان استفاده از آن با اهداف مختلفی وجود دارد. مثلا می توان از آن به عنوان کمد رخت خواب و انباری استفاده کرد و یا حتی دکوراسیون زیر پله و راه پله را با نسب طبقات و قفس های مختلف تبدیل به یک مکان دیدنی کرد و به جذابیت های دکوراسیون منزل اضافه کرد. گاهی می توان مبلمان را در آن جا قرار داد و یا حتی یک محل کار شخصی در آن راه اندازی کرد. این ایده های را با هم مرور می کنیم.

مدل دکوراسیون زیر راه پله

جاکفشی یا جا لباسی در طراحی دکوراسیون زیر راه پله

خانه های دو طبقه یا دوبلکس زیادی وجود دارند که این مکان را تبدیل به جا کفشی می کنند. جا کفشی های زیر راه پله را می توان به شکل ساده یا کشویی طراحی کرد. البته می توان قسمتی که ارتفاع بیشتر دارد را تبدیل به یک جالباسی کرد. با این روش با یک تیر دو نشان می زنید هم نیاز به استفاده از جا کفشی و کمد های لباس جاگیر نخواهید داشت و هم فضایی بدون استفاده را تبدیل به یک مکان کاربردی می کنید. اما نمونه ای دیگری نیز برای مدل دکور زیر راه پله وجود دارد.

  9 قانون مهم رنگ در دکوراسیون داخلی

جاکفشی در دکور زیر پله

مدل جا لباسی دکوراسیون زیر پله

مدل آشپزخانه در دکوراسیون زیر راه پله

بخشی از دکوراسیون زیر پله با تمام آن را می توانید به ساخت یک آشپزخانه کامل اختصاص دهید. فضای زیر پله ها می تواند به عنوان بخضی ازکابینت های زیر راه پل شما مورد استفاده قرار بگیرد. اما فراموش نکنید که نیاز به تهویه و نورگیر مناسب یکی از نیازهای مهم هر اشپزخانه ای می باشد. شاید بتوان با نورپردازی مصنوعی نورگیری آشپزخانه را تامین کرد اما باید فکری برای تهویه و نور طبیعی نیز داشته باشید.

مدل آشپزخانه در دکوراسیون زیر راه پله

عکس آشپزخانه در دکوراسیون زیر راه پله

مدل آشپزخانه در دکوراسیون زیر پله

آشپزخانه در زیر پله

ایجاد باغچه و آبنما در دکوراسیون زیر پله

یکی از انواع جدیدترین دکوراسیون زیر پله گرد در خانه های مدرن ایده استفاده از این مکان با ایجاد یک باغچه کوچک و ابنما می باشد. با توجه به قرار گیری آن در مکانی که رفت آمد کمی در اطراف آن وجود دارد، محلی ایده آل برای کشت انواع گیاهان آپارتمانی فراهم می شود. در صورتی که نورگیری کافی برای باغچه ندارید می توانید از لامپ های مخصوص برای رشد گیاه در این قسمت استفاه نمایید. اگر قصد ساخت یک حوض کوچک دارید، حتما از عایق بندی کامل محیط زیر راه پله و حتی پله ها مطمئن شوید. رها کردن چند ماهی تزئینی در این آب نما جلوه ی ویژه ای به خانه شما می بخشد.

باغچه در دکوراسیون زیر پله

تزیین دکوراسیون زیر راه پله با گل

گل در دکوراسیون زیر پله

طراحی کمد در کوراسیون زیر راه پله

یکی از اولین ایده ها برای استفاده از این فضا تبدیل آن به یک کمد است. این روش یکی از قدیمی ترین ها در زمینه استفاده از طراحی دکوراسیون زیر راه پله محسوب می شود. می توانید با توجه به ابعاد و حجم فضای موجود در زیر پله ها اقدام به سفارش کمد کنید. هر چه ارتفاع پله ها کم می شود کمتر می توان از حجم زیر آن استفاده کرد. بنابراین یک پیشنهاد این است که مکانی که ارتفاع بیشتر است را تبدیل به کمد و ارتفاع کمتر را به کشو تبدیل کنید. به کارگیری این ایده برای خانه های کوچکی که فاقد محلی به عنوان انباری یا کمد هستند، بسیار کاربردی است.

  50 مدل دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و بزرگسال 2021 (ساده و شیک)

طراحی کمد در کوراسیون زیر راه پله

مدل کمد در کوراسیون زیر راه پله

تزئین زیر راه پله با کمد

وسایل دکوری در دکوراسیون زیر راه پله دوبلکس

همانطور که بارها از ابتدای مطلب تاکنون گفته شد، زیر راه پله ها جای خوبی برای ساخت یک دکور تزئینی می باشد. طبیعتا در خانه هر ایرانی یک دکور برای لوازم تزئینی پیدا می کنید. چه بهتر است که از فضای بی استفاده زیر پله استفاده ای مثبت کرده و لوازم دکوری و تزئین شده را در این مکان قرار دهیم. برای انجام این کار نیاز به قفسه بندی دکوراسیون زیر راه پله دوبلکس دارید. برای قرار دادن گل ها و گیاهان کم نیاز به نور نیز می توان از این محل استفاده کرد.

تزئین زیر پله

غکس تزئین زیر پله

مدل دفتر کار در دکوراسیون زیر راه پله

یکی از روش های طراحی دکوراسیون زیر پله، استفاده از آن به عنوان محل دفتر کار خانگی است. اگر پله ها پهن تر باشند این ایده بهتر جواب می دهد. می توان زیر راه پله ها را قفسه زد و با قرار دادن یک میز و صندلی در زیر آن مکانی دنج و راحت برای مطالعه و انجام کارهای اداری ساخت. می توانید از میز کامپیوتر خود را نیز در این مکان جاسازی نمایید. قفسه های کتاب و لوازم شخصی می تواند مکمل این فضا باشد.

مدل دفتر کار در دکوراسیون زیر راه پله

عکس دفتر کار در دکوراسیون زیر راه پله

کتابخانه در دکوراسیون زیر پله دوبلکس

اگر پله ها ارتباط شما را با طبقه بالا در خانه فراهم می کند، می توانید از فضای تحت پلکان منزل جهت ساخت کتابخانه استفاد کنید. ایده ساخت کتابخانه برای این محل نیز بسیار شناخت شده می باشد. کتابخانه های شخصی موجود در بازار بخشی از فضا را اشغال می کنند. اما تبدیل زیر پله به کتابخانه مکانی عالی و بدون ایجاد مزاحمت برای قرارگیری کتاب ها در خانه شما فراهم می کند. اگر جنس و رنگ قفسه های کتابخانه با جنس و رنگ پلکان شما همانگ باشد، قطعا نتیجه بهتری را شاهد خواهید بود.

  60 مدل روتختی دخترانه فانتزی، عروسکی و شیک

کتابخانه در دکوراسیون زیر پله

کتابخانه در دکوراسیون زیر راه پله

کتابخانه در دکوراسیون زیر پله جدید

انواع دکوراسیون زیر راه پله

آنچه گفته شد تنها بخشی از ایده ها برای استفاده از این فضای مهم در خانه های دو طبقه یا دوبلکس بود. اما الگوهای مختلفی برای دکوراسیون این فضا وجود دارد. یکی دیگر از این نمونه ها طراحی اتاق بازی بچه در زیر راه پله است. برای اینکار کافی است فقط برای اتاق بازی کودک خود درب نصب کنید. روشی دیگر برای استفاده از این فضای دکور زیر پله دوبلکس طراحی یک شومینه در زیر آن است. البته در این ایده باید به اندازه کافی به مسایل ایمنی نظیر عدم تماس با چوب و دیده شدن محل تخلیه دود دقت کنید. علاوه براین، می توان از فضای زیر پله برای ساخت خانه حیوانات خانگی نیز استفاده کرد.

تزئین زیر پله با ساخت خانه حیوانات خانگی

دکوراسیون زیر راه پله با خانه حیوانات خانگی

عکس دکوراسیون زیر پله (مدل تزئین راه پله)

در انتها می توان گفت مواردی که مطرح شده اند تنها چند ایده مختلف و شناخته شده برای استفاه از این مکان مهم در خانه ها بود. شما می توانید با کمی خلاقیت موارد بالا را با هم ترکیب کنید و یا راهکارهای جدیدی برای استفاده از زیر پله های خانه خود طراحی کنید. برای مثال می توان این مکان را به عنوان محلی برای نگهداری حیوانات خانگی یا موتور و دوچرخه اختصاص داد. در ادامه با تماشای چند عکس دکوراسیون زیر راه پله همراه ما باشید.

عکس تزئین زیر راه پله

مدل تزئین زیر راه پله جدید

مدل دکور زیر راه پله

دکور زیر راه پله

مدل دکور زیر پله جدید

عکس دکور زیر پله مدرن

مدل تزیین زیر راه پله منزل

مدل اتاق کار زیر راه پله

دکور زیر راه پله خانه

مدل تزیین زیر پله منزل

عکس دکوراسیون زیر راه پله جدید

مدل آشپزخانه زیر راه پله

تزئئین دکور زیر پله با کمد

عکس دکور زیر راه پله دوبلکس

مدل تزئین زیر راه پله دوبلکس

عکس دکور زیر پله دوبلکس

عکس دکور زیر پله دوبلکس

تزیین زیر پله دوبلکس

عکس دکوراسیون زیر راه پله دوبلکس

دکوراسیون زیر راه پله مدرن با گل و گیاه

تزئین زیر راه پله لوکس

دکوراسیون شیک زیر راه پله

دکوراسیون چوبی زیر راه پله

تزیئن زیر راه پله با دیوار سبز

اتاق کار در زیر پله جدید

کتابخانه کوچک در زیر راه پله

عکس تزئین شیک زیر راه پله

عکس زیر راه پله با جاکفشی

عکس آشپزخانه در دکور زیر راه پله ساده

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا