طراحی دکوراسیون محیط کار

اصول طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه برای جذب مشتری بیشتر

3.7/5 - (6 امتیاز)

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه از جمله موارد بسیار مهم برای جذب مشتری بیشتر می باشد. اهمیت دکور بوتیک زنانه در جذب مشتری ارتباط مستقیم با توجه خانم ها به ظاهر و دکور محیط های مختلف دارد و به همین خاطر است که از مهم ترین اصول در شروع به کار با مشاغل مربوط به بانوان است. طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه کوچک و یا مغازه های بزرگ زمانی می تواند به بهترین نحوه اجرا گردد که چند اصل مهم در آن رعایت گردد. گام های ضروری در طراحی دکوراسیون شیک بوتیک زنانه و هر آنچه که باید در این بازه بدانید را در ادامه معرفی خواهیم کرد. با مجله تخصصی دکوراسیون داخلی دکونیوز همراه باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی بوتیک زنانه

اهمیت طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه در فروش

دکور بوتیک زنانه موارد و عناصر زیادی را در بر میگیرد؛ از طراحی ویترین پوشاک زنانه گرفته تا اتاق پرو، نورپردازی و ورودی و راهروهای ورودی همگی باید کاملا حرفه ای انجام شوند. دلیل اصلی این کار، جذب مشتری و تبدیل آنها به مشتریان همیشگی می باشد. خانم ها به شدت به ظاهر و نظم و چیدمان وسایل در محیط های کار و منزل دقت دارند و در اغلب مواقع به سمت مغازه ها و فروشگاه هایی جذب میشوند که ظاهر زیباتری داشته باشند.

علاوه بر جنبه های زیباشناسی در دکوراسیون بوتیک زنانه، نظم و راحتی حرکت در میان بخش های مختلف مغازه و همچنین دسترسی آسان به لباس ها از دیگر مواردی می باشد که با دکورهای شیک و مرتب دست یافتنی هستند. نه تنها خانم ها، بلکه آقایان نیز از قرار گرفتن در محیط های منظم احساس بهتری دارند و برای خرید بیشتر ترغیب می شوند.

دکوراسیون بوتیک زنانه

گام های ضروری در طراحی دکور بوتیک زنانه

برای اینکه بتوانید بهترین و زیباترین دکوراسیون داخلی بوتیک را طراحی کنید، بهتر است قبل از هر چیز لیستی از کارهای مهم را در آن قرار دهید. توجه داشته باشید که هر اندازه تعداد کارهایی که در لیست تان تیک میخورند بیشتر باشد، در نهایت در طراحی دکوراسیون شیک بوتیک زنانه موفق تر عمل کرده اید. از ضروری ترین گام ها در طراحی دکور شیک بوتیک زنانه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  6 اصل طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه (40 مدل دکوراسیون سالن زیبایی شیک و ساده)

ابعاد و فضای داخلی بوتیک را محاسبه کنید

با توجه به اینکه نحوه طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه کوچک با سالن های بزرگ تفاوت زیادی دارد، در نتیجه لازم است ابعاد و متراژ و همچنین طراح کلی مغازه را روی برگه مشخص کنید. البته برای اینکار می توانید از نرم افزارهای سه بعدی مانند 3DMAX نیز استفاده کنید تا نتایج واقعی تر دیده شوند. علاوه بر اندازه گیری ابعاد، لازم است نوع نورپردازی، کفپوش و وجود پنجره و نورگیر و همچنین شکل ورودی را نیز مشخص نمایید.

طراحی دکور بوتیک زنانه

قیمت  دکوراسیون بوتیک

میزان بودجه ای که برای تغییر و یا طراحی دکور بوتیک مد نظر دارید را مشخص کنید. بر این اساس می توان متریال و نوع سبک به کار رفته برای طراحی داخای و همچنین طراحی ویترین بوتیک زنانه را بهتر انتخاب نمود. توجه داشته باشید که داشتن بودجه کم دلیل بر عدم طراحی صحیح و شیک بوتیک نمی گردد، بلکه با ایده پردازی و خلاقیت می توان با کمترین هزینه، بهترین دکور را طراحی نمود.

پیشنهاد می کنیم اصول طراحی دکوراسیون بوتیک مردانه را مطالعه کنید

سبک دکوراسیون داخلی را انتخاب کنید

در طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه و مردانه و سایر محیط های کاری می توان سبک های مختلفی را بر اساس بودجه و همچنین سلیقه و خواسته هایتان انتخاب نمایید. دکوراسیون مدرن بوتیک زنانه یا دکوراسیون مینیمال و سایر سبک ها هر یک خوبی ها و ویژگی های خاص خودشان را دارند. به عبارت دیگر، به طور قطع نمی توان مشخص نمود که کدام سبک ها همیشه بهترین گزینه می باشند. با توجه به روحیات مخاطب هدف، فرهنگ و سن مخاطبان اصلی و حتی بزرگ یا کوچک بودن محیط مغازه در نهایت می توان سبک ایده آل را انتخاب نمود.

در چند سال اخیر، طراحی دکوراسیون مدرن و همچنین مینیمال بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در دکوراسیون مدرن بوتیک زنانه تا حد امکان از وسایل تجملاتی با برق و درخشش زیاد استفاده نمیشود. همچنین، در طراحی دکور بوتیک مینیمال که از بهترین گزینه ها برای فضاهای کوچک به شمار می رود، خلوت بودن و حفظ زیبایی در عین سادگی هدف طراح می باشد. این سبک ها باعث میشوند تا دکور بوتیک کوچک منظم و جذاب دیده شود و فضا بزرگ تر به نظر برسد.

طراحی دکوراسیون شیک بوتیک زنانه

قفسه بندی و چیدمان لباس

با توجه به اینکه چه نوع لباس و پوشاک را به فروش می رسانید، باید بتوانید قفسه بندی، رگال ها و استفاده از مانکن های جذاب را به شیوه ای درست و زیبا انجام دهید. انتخاب نوع قفسه ها و چیدمان لباس ها ارتباط مستقیم با میزان بودجه شما دارد. به عنوان مثال، اگر لباس های گران قیمت و برند را می فروشید، بهتر است کمدهای زیبا و متناسب با سبک داخلی بوتیک را برای قرار دادن لباس انتخاب کنید.

  بهترین رنگ برای رستوران از نظر علم روانشناسی

چیدن رگال های متحرک در فضای داخلی مغازه یا نصب قفسه روی دیوار از دیگر روش های قرار دادن لباس ها می باشد. دقت داشته باشید که اغلب خانم ها ترجیح می دهند خودشان لباس های مختلف را با دقت تماشای کنند و در نهایت گزینه مورد نظر را انتخاب نمایند. درخواست آوردن لباس های مختلف از فروشنده باعث میشود انتخاب را کمی سخت کند و در مشتری احساس خوشایندی ایجاد نمیشود. در نتیجه، بهتر است با نصب رگال و یا کمدهای مختلف، طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه را به بهترین شکل انجام دهید.

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه کوچک

تعیین محل استراحت کوتاه مشتری در بوتیک

خرید و گشت و گذار در بازار قطعا همه افراد را خیلی زود خسته می کند. علاوه براین، بسیاری از مشتریان شما همراهانی با خود دارند که باید مدتی را برای خرید منتظر بمانند. در این شرایط باید مبلمان و صندلی های زیبا و متناسب با دکور داخلی بوتیک انتخاب و در محل های مناسب قرار دهید. توجه داشته باشید که محل استراحت مشتری نباید جلوی رفت و آمد سایر افراد را بگیرد.

طراحی داخلی بوتیک زنانه

کف پوش مغازه پوشاک

کفپوش ها یکی از مهم ترین عناصر در طراحی دکوراسیون محیط کار و همچنین منزل می باشند که باید دقت زیادی در انتخاب آنها داشت. متریال، رنگ و طرح کفپوش باید با توجه به سبک کلی دکور بوتیک و همچنین میزان تردد افراد انتخاب شود. به عنوان مثال، خرید موکت تایل یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های کاری و پرتردد می باشد که نه تنها تنوع طرح و رنگ زیادی دارد، بلکه شستشو و تعمیر و تعویض آن نیز بسیار آسان است.

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه ساده

نورپردازی بوتیک

نور نه تنها باعث روشنایی محیط می گردد، بلکه تاثیر مستقیم بر زیبایی آن و همچنین بزرگ و یا کوچک تر شدن فضا دارد. با توجه به سبک کلی دکوراسیون داخلی بوتیک، اندازه محیط داخلی مغازه و همچنین میزان نور طبیعی در آن باید از نورپردازی مناسبی استفاده نمود. توجه داشته باشید که نور مناسب به شدت بر زیباتر دیده شدن لباس ها، مخصوصا لباس های شب تاثیر دارد و نباید از آن غافل شد.

طراحی ویترین بوتیک زنانه

ویترین اولین چیزی می باشد که در جذب مشتری اثرگذار است. به طوریکه اگر طراحی ویترین بوتیک زنانه حرفه ای و جذاب انجام شده باشد، افرادی که حتی قصد خرید ندارند را هم به سمت شما جذب میکند. این می تواند تجربه خوبی را برای این گروه از افراد ایجاد کند تا در دفعات بعد به عنوان مشتری واقعی به مغازه شما وارد شوند.

  20 ایده برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ ساده

برای طراحی ویترین بوتیک زنانه در مرحله اول باید ویترین را مانند یک قاب عکس در نظر بگیرید. سپس نقاط طلایی و تمرکز را در آن تشخیص داده و مانکن ها و مواردی که بیشتر جلب توجه می کنند را در این نقاط قرار دهید. خلاقیت و ایده پردازی باعث میشود بتواند دکور بوتیک را به گونه ای طراحی کنید که عابران و رهگذران از آن به عنوان سوژه برای عکاسی استفاده کنند. قطعا با این نوع طراحی بوتیک می توان در تبلیغات بسیار موفق بود.

طراحی بوتیک زنانه

توجه به طراحی اتاق پرو

اتاق پرو و نحوه قرار گرفتن آینه ها و نورپردازی در آن از مهم ترین مواردی می باشد که در طراحی دکوراسیون مغازه لباس فروشی زنانه و مردانه باید به آن توجه زیادی داشت. سعی کنید اتاق پرو به اندازه کافی بزرگ باشد تا جا به جا شدن در آن و دیدن لباس در آینه آسان باشد. همچنین لازم است نورپردازی را به گونه ای انجام دهید که لباس ها جلوه مناسبی داشته باشند.

رنگ بوتیک

رنگ و تاثیر آن بر احساسات انسان و سایر موجودات کاملا به اثبات رسیده است. در نتیجه در طراحی دکور بوتیک باید مد نظر قرار داد. رنگ های به کار رفته در دیوارها، کاغذ دیواری، کفپوش، مبلمان و رنگ کمدهای لباس و میز تحویل لباس و صندوق همگی باید متناسب با هم انتخاب شوند. ایجاد هارمونی جذاب و متناسب با سبک کلی دکوراسیون اصل بسیار مهمی می باشد که نباید از آن غافل شد.

طراحی دکور داخلی بوتیک زنانه

مدل دکوراسیون بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه شیک

طراحی دکوراسیون لاکچری بوتیک زنانه

طراحی دکور شیک بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه ساده

طراحی بوتیک زنانه

طراحی بوتیک زنانه شیک

دکوراسیون بوتیک زنانه شیک

دکوراسیون بوتیک زنانه کوچک

دکوراسیون مغازه پوشاک زنانه

دکوراسیون بوتیک کوچک زنانه

ویترین بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

طراحی داخلی بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

طراحی دکوراسیون بوتیک

طراحی دکوراسیون بوتیک ساده

طراحی دکور داخلی بوتیک زنانه

نکات مهم در طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه و هر آنچه که باید در طراحی دکور و بوتیک بدانید را در این مطلب معرفی کردیم. توجه داشته باشید که بدون شناخت مخاطبان هدف و گروه سنی آنها و همچنین علاقه آنها به خرید لباس های ارزان یا گران را باید در راس طراحی دکور بوتیک زنانه قرار دهید تا نتیجه خوبی از آن دریافت نمایید. برای آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون منزل، طراحی دکوراسیون اتاق کودک و هر آنچه که به زیباتر شدن محیط اطرافتان کمک می کند، با مجله دکوراسیون داخلی دکونیوز همراه باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا